Darčeky podľa znamenia

Darčeky podľa horoskopu

Inšpirácia a tipy na darčeky pre znamenia zverokruhu

Rok sa otočil a máme zas o jednu dobrodružnú výpravu postarané. Akú? No predsa zháňať zas čo, kde a komu za darček pod stromček! Že naši milovaní majú všetko? Ó nie, nie. Každý si zaslúži hoci len malú drobnosť darovanú od srdca. 

Čo hviezdy poradia? V článku vám ponúkam nápady a rady, ako najlepšie potešiť! 

Príjemné čítanie. 

Zabudnite na rozumný dohovor a spoločné vyberanie praktických darčekov. Baran miluje prekvapenia a túži, aby dostal niečo, čo ho skutočne prekvapí. Preto darčeky radšej ukryte, čo najďalej od domova. Ten totiž Baran prevráti hore nohami, pretože nájsť darčeky do Štedrého dňa považuje za výhru. 

Barani obľubujú technické novinky, potešia sa vreckovej počítačovej hre, potešíte ho aj pikantnou erotickou knihou, športovým náčiním alebo potrebami na kemping. 

Ženy tohto znamenia obľubujú módne katalógy, v ktorých určite pre ne nájdete extravagantné doplnky či ozdoby.

Pri vyberaní darčeka pre Býka musíte mať nielen skvelý vkus, ale aj plnú peňaženku. Býk je na dar­čeky náročný, ako sám nedá z ruky žiadny brak, nemieni sa s tým uspokojiť ani u seba. 

Vôbec sa však nenahnevá, keď sa s ním poradíte, čo by chcel pod stromček. Však nedajte sa ukecať, že darček si kúpi sám a darca ho zaplatí. Ak s tým súhlasíte, sa možno nedoplatíte, je to jasná cesta zatratenia. Potom totiž logicky sviatočná pohoda je ta tam. Preto nepovoľte a urobte, mu radosť napríklad mobilom, drahým parfumom, kvalit­nou kozmetikou, látkou na oblek, šperkom alebo doplnkami do auta. 

Obe pohlavia oceňujú krásu, takže ich poteší všetko, čo pridá ich domovu na luxuse.

Nad cenou darčekov nepremýšľajú, ani pri tých, ktoré dávajú, ani pri tých, ktoré dostávajú. Pod stromčekom Blíženci radšej dajú prednosť množstvu malých darčekov ako jednému a drahému. 

Majú radi zábavu, trhanie papiera a  poteší ich skôr niečo, hoci aj darček, ktorý si z nich do istej miery uťahuje. Radi sa parádia, radi navštevujú miesta, kde sa môžu predviesť. 

Potešíte ich rovnako lístkom na muzikál ako i encyklopédiou alebo vzdelávacím kurzom.  Keďže sú fascinovaní slovom potešia ich nielen knihy, ale aj krásne doplnky na písanie, počítačové doplnky, elektronické diáre, puzdrá na vizitky a manikúrová sada by sa takisto páčila.

Rak miluje svojich príbuzných, má rád atmosféru veľkého rodinného kozuba, miluje tradície vo všetkých podobách a nevie si predstaviť Vianoce bez stromčeka, množstva trblietavých čačiek, perníkov, cukroviniek a dobrého jedla. 

O Rakovi sa hovorí, že je veľký milovník domáceho pohodlia a je vďačný za všetko, čo pripomína tradíciu. Napriek tomu dokáže oceniť lístky na nejaké podujatie alebo pozvanie na výlet. Potešíte ho drobnosťou do kuchyne, farebnou kuchárkou, starou fotografiou zasadenou v ráme, má rád i nostalgickú hudbu, ktorá vyvoláva príjemné spomienky. Nič nepokazíte ani strategickou hrou, kde dokáže predviesť svoju brilantnú pamäť.

 Ako dieťa Slnka, potrebuje Lev niečo, čím by sa mohol chváliť. Potrebuje to po celý rok, niečo, čo ho blaží, lebo si potrpí na najlepšie z najlepšieho. 

Pred Vianocami jeho túžba po novom darčeku stúpa až horí nedočkavosťou, čo sa stáva niekedy až posadnutosťou. Preto pri výbere darčeka pre Leva si treba dať záležať, so skromnosťou neuspejete. Na prvý pohľad na ňom treba vidieť, že je drahý a veľmi cenný. 

Lev miluje luxus, jeho kovom je zlato, takže ho potešia akékoľvek šperky, však vyberte masívnejší. Darček musí byť elegantne zabalený. Potešíte ho aj lístkami na premiéru, ročným členským do klubu, sport alebo dovolenkou niekde v teple.

Panna je praktický človek, ktorý potrebuje, aby bol darček  užitočný. Napriek tomu, že sa mu nebude hodiť, milo poďakuje, no odloží ho do skrine, odkiaľ ho pri najbližšej príležitosti a bez pocitu viny odovzdá ďalej. 

Darčeky, ktoré chcete dať Panne, musia byť kvalitné,  solídne a ktoré trebárs vyhovujú jeho záľubám. 

Panna sa neurazí, keď dostane praktické dary, ako drobnosti do kuchyne, riad, prípadne špeciálne kuchárske knihy. Milo potešíte  nielen stolovou hrou ako šach, scrabble, ale aj dobrým filmom na CD-čku. Môžete urobiť radosť aj novým náradím do dielničky alebo účtovníctvom, ktoré sa dá  viesť na počítači. Uvítajú akékoľvek doplnky zdravej výživy, alebo aromatické prísady do kúpeľa.

Váhy je jedno z požehnaných znamení, má milý úsmev a vynikajúci vkus. Ak ho vy nemáte rovnaký, bude pre Váhy nakupovanie darčekov náročné. Predsa nechcete vidieť sklamaný výraz tváre, ktorý bude mať, keď dostane niečo nevhodné. 

Váhy vie oceniť ľudí, ktorí logicky premýšľajú, zábavných a nezávislých. Zmysel pre štýl Váhu vždy privedie k tej najkrajšej a najdrahšej vecičke v obchode. 

Váhy milujú komfort a pohodlie, takže radosť urobí všetko, čo je mäkké a príjemné na dotyk, od mäkučkej osušky cez luxusnú kozmetiku až po chlpatý sveter. Radosť urobí aj predplatné magazínu o životnom štýle, kniha, niečo romantické alebo drobné doplnky ako sviečky alebo akýkoľvek štýlový doplnok.  Ženám urobíte radosť predplatenou kúrou v kúpeľoch alebo kozmetike. 

Obe pohlavia poteší fľaša kvalitného vína alebo kulinárske novinky. Nič nepokazíte ani kvalitnou aktovkou alebo luxusnou písacou súpravou.

Nech darujete Škorpiónu čokoľvek, nič nie je preňho dosť dobré a všade nájde chybu. Jeho momentálna nálada rozhodne o tom, či sa o nej len zmieni, alebo ju začne rozoberať donekonečna. Škorpión neznáša lacný brak, preto darček pre neho, musí byť špičkovej kvality. 

Žene v tomto znamení urobíte radosť vstupenkou na koncert, muzikál, balet, operu prípadne s CD. Chce to skutočne dobrý nápad.  Urobíte radosť drahou bielizňou, masážnym olejom alebo parfumom v najnovšom luxusnom vydaní. 

Muža poteší hrubá kniha o tajných službách, súbor detektívok od obľúbeného autora, prípadne predplatné časopisu športových zbraní. Ak naozaj chýba nápad, nič nepokazíte ani švajčiarskym nožíkom alebo poriadnou dýkou do zbierky.

Strelec je väčšinou optimistický, má dosť neobvyklí zmysel pre humor , preto Strelca poteší hocičo nápadité alebo bláznivé. S hravým entuziazmom prijme všetko, čo pod stromčekom nájde, bude to preňho dôkaz, že naňho myslíte a máte ho rady. 

Radosť mu urobia aj dekoratívne predmety, ak sa mu trafia do vkusu. Neodrieka si dobrodružstvo vo všetkých podobách, preto ho potešia turistickí sprievodcovia  exotickými krajinami, mapy a atlasy všetkého druhu. Strelec miluje aktivity vonku, a z tých praktickejších darčekov ho poteší napríklad batoh. 

Ženu skôr zauj­mete prístrojom, ktorý jej uľahčí nudnú a monotónnu prácu. Ak chcete strelca naozaj potešiť, navrhnite mu, že strávite Vianoce v exotickej cudzine.

Kozorožec je predurčený na profesionálnu dráhu a priťahuje ho podnik, kde nemusí pracovať pod časovým stresom. Od útleho detstva vám dáva najavo, že špásovanie na jeho účet jednoducho neznáša a to, samozrejme, obmedzuje výber darčekov preňho. 

Kozorožec miluje všetko, čo je staré a dýcha patinou. Ak mu dáte fotoaparát alebo ďalekohľad s krátkou históriou, príjme ho s väčšou radosťou ako posledný digitálny model. Je to jedno z mála znamení, ktoré si váži ľudí, ktorí vedia byť lojálni, tvrdo pracujú a správajú sa férovo. Preto privíta ako darček aj rôzne kurzy a vzdelávacie programy, ktoré poslúžia rozvoju jeho osobnosti a posilneniu pozície na pracovnom trhu. 

Pánov by veľmi potešila elegantná aktovka alebo stolová písacia súprava, dámu pekné šaty alebo súprava uterákov s monogramom, zdedený mlynček na kávu alebo iné kožené výrobky.

Vodnár je nekonvenčný a  natoľko rôznorodý, že je ho skoro nemožné akokoľvek charakterizovať. Zdá sa, že má jednu vlastnosť, že neznáša formálnosť a nudu. Zvyky a tradície tak neznáša, že Vianoce sa rozhodne niekedy úplne ignorovať. Netrpí predsudkami, k ľuďom má priateľský prístup a rád im pomáha. Je excentrický každým cólom a môže prekvapiť nečakanou štedrosťou v dňoch, keď nie je nijaký dôvod na darčeky. 

Vodnár vo všetkom, čo robí, má svoj vlastný štýl. Vzhľadom na jeho rozmanitosť je náročné vybrať darček pre neho. Vie však oceniť  dotyk luxusu, a aby sa mu váš darček páčil, akýkoľvek darček, ktorý sa trafí do záberu jeho záujmov a vyniká kvalitou ho poteší.  Ako zberateľa ho poteší prípadne nový kus porcelánového zvieratka, japonská čajová súprava, tarokové karty alebo iný zberateľský kúsok.

Ryby sa veľmi ľahko prispôsobujú okolnostiam a z času na čas radi privítajú zmenu. Majú umeleckú dušu a milujú všetko, čo im dovolí, aby tieto kvality vyjadrili. Sú dokonale spokojné v láskyplnom vzťahu, pokiaľ majú dostatok priestoru byť sami sebou. 

Potešíte ich neuveriteľne, keď im darujete farby či kriedy na maľovanie, prihlášku do kurzu umeleckých remesiel, CD s obľúbenou hudbo.  

Ak ide o ženu, s chuťou siahne  po romantickom filme či knihe, pri ktorých môže ticho smokliť do vreckovky. Ságy, staré filmy, dobrá komédia tiež poteší. Najradšej by si Ryby vybrali svoje obľúbené umelecké dielo, maľbu či plastiku a potom darcu nechali zaplatiť. 

Muž bude nadšený, keď pod stromčekom rozbalí rybársky prút, či iné športové náčinie a dámu potešia krásne drahé čižmy podľa najnovšej módy.  

Zdroj Ilustrácie: Designed by Freepik

"Nie dar, ale myšlienka je to, čo sa ráta. "
Henry Van Dyk

H O M E R A