Horoskop 2023

Horoskop 2023

Možno sa nám zdalo, že rok 2022 sa vyvíjal skôr v duchu priaznivého vývoja pre našu planétu než pre ľudstvo. Jednoznačne dochádza k veľkej očiste prírody a transformácii v jej prospech, čo prináša vzkriesenie a znovuzrodenie. Je vidieť, že prechádzame ťažkým obdobím, kedy si začala diktovať Príroda. 

Drámy spojené s pandémiou sa zrejme už nebudú na našom národe toľko podpisovať, tá ďalšia prírodná očista bude prebiehať pravdepodobne na inej úrovni a hlavne inde. Bude nás to posúvať k návratu k prírode, posilňovaniu imunity, súzvuku s lesom, vodou a zvieratami, k vzťahu k bylinkám a alternatívnym zdrojom energie. Náš život nesmeroval len k láske k druhým, ale priniesol veľmi tvrdý prístup k takej premene, ktorá sa môže zdať až bezohľadná a sebecká. Pre niekoho to mohla byť až drsná premena, doslova zo dňa na deň a odsúdenie minulého. Nemali by sme sa obzerať k minulosti, ale vziať si z nej iba ponaučenie a ísť dopredu. 

Pre našu krajinu bol rok 2022 oveľa priaznivejší, než boli dva roky predošlé. Budeme teda dúfať, že sa mnohé v dobré obráti. Rok 2023 by mal byť skôr rokom odpočinku. Ako všetko, má i rok 2023 svoje ale. Máme pred sebou predovšetkým duševnú fázu cyklu, čo znamená, že materialisticky založení ľudia budú musieť čeliť určitým ťažkostiam. Všetko zlé je však na niečo dobré. Čím viac sa budeme snažiť zarobiť peniaze, tým viac prekážok stretneme. Pozdržme svoje ambície až do budúceho roka a snažme sa radšej o akúsi retrospektívu toho, čo sme doteraz vykonali. Využime nastávajúce obdobie na to, aby sme sa ďalej vzdelávali alebo zdokonaľovali v doterajšej činnosti. Je na to vhodná doba, pretože táto fáza cyklu praje práve intelektuálnej a psychickej aktivite. Ak sme v predchádzajúcich rokoch konali správne a zodpovedne, môžeme si tento rok bezstarostne užívať vnútorného pokoja a harmónie. Riaďme sa intuíciou, povedie nás veľmi silno, o niečo voľnejšie a dostane sa nám väčšieho priestoru. 

Dobré zakotvenie v roku 2023 nájdu sociálne a humanitárne projekty. Emocionálne súženie donúti k tomu, aby sme sa načas vzdialili partnerskému životu. Nestrácajme hlavu a optimizmus. Snažme sa nepodliehať návalom problémov, ktoré útočia na psychiku a trochu aj na zdravie. Od začiatku roka môže nastať všeobecné spomalenie. Nesnažme sa mu protiviť alebo lámať osud, narazíme na neprekonateľnú stenu. Je lepšie trochu ustúpiť a nechať sa viesť a inšpirovať a pri tom sa dostávať do formy alebo vyhľadať odpočinkové miesto. Nakoniec môžu zmeniť beh života i nečakané udalosti. Vážne premýšľajme skôr, ako sa vyslovíme a nezväzujme si ruky, dokiaľ nemáme istotu o harmonickom vývoji situácie. V rozbehnutých činnostiach, ak sme v pesimistickom naladení, je potrebné neponáhľať sa, zhrnúť si fakty a položiť si otázku nových možných rozhodnutí. 

Rok 2023 môže byť rokom symbolickej smrti, aby došlo k znovuzrodeniu, oslobodeniu od starých stereotypov. Intelektuálna a tvorivá činnosť je spojená predovšetkým s humanitárnou oblasťou. V iných profesiách je rok prechodom, etapou užitočnou a nevyhnutnou k rozvoju a osobnému vývoju. Nedostatok peňazí, finančné ťažkosti, materiálna stagnácia, nedostatok likvidných prostriedkov, je občas neznesiteľné a odporúča sa veľká opatrnosť. Predsavzatia sa ťažko realizujú. Je však možné, že sa môže dostaviť nečakané finančné šťastie. Môžeme dúfať, v čo chceme, naše pracovné podmienky by sa napríklad mohli samy od seba zlepšiť. Nezanedbávajme duševnú časť svojej osobnosti, aj keď vlastne máme iba chuť zbaviť sa prebytočnej energie. Mali by sme vystúpiť z izolácie a priblížiť sa ostatným. 

Môžeme sa tešiť na december, všetko bude ružovejšie. Naozaj šťastný koniec roka! Nachádzame sa teraz v prechodovom období a realistické vplyvy nadchádzajúceho roka nás už poháňajú vpred. Tak nech chytíme dobrý vietor do plachiet, aby na inak modrom nebi neplával ani jeden sivý mrak. 

horoskop-kozoroh
Kozorožec

22.12. – 21.1.

horoskop-vodnar
Vodnár

21.1. – 20.2.

horoskop-ryby
Ryby

21.2. – 20.3.

horoskop-baran
Baran

21.3. – 20.4.

horoskop-byk
Býk

21.4. – 20.5.

horoskop-blizenci
Blíženci

21.5. – 22.6.

horoskop rak
Rak

22.6. – 22.7.

horoskop-lev
Lev

23.7. – 23.8.

horoskop-panna
Panna

24.8. – 23.9.

horoskop-vahy
Váhy

24.9. – 23.10.

horoskop-skorpion
Škorpión

24.10. – 22.11.

horoskop-strelec
Strelec

23.11. – 21.12.