Mesiac narodenia deti

Povaha dieťaťa
podľa dátumu narodenia

Keď sa narodí, sme z neho celí paf. Naše. Najmilovanejšie. Dieťa. 
Keď začne rásť, tešíme sa, ako prospieva.
Keď začne chodiť do školy, pomyslíme si, že to sú zatiaľ ešte tie menšie starosti.
No, a keď sa z neho stane tínedžer, až potom si jasne uvedomíme, že určitú časť z neho jednoducho nedokážeme ovplyvniť.

A aké sú naše deti ?… závisí to od výchovy? Do veľkej miery áno. Jedna časť je v povahe, áno, niečo po nás rodičoch. Určitú časť z nich ale jednoducho nedokážeme ovplyvniť. A to, čo ovplyvní „tú druhú časť“, je mesiac, v ktorom sa naše deti narodili.

Preto u detí narodených v marci pozorujeme hravú fantáziu. A naopak u detí narodených v septembri ich vrodenú zvedavosť a túžbu po pozornosti.

Aké sú vaše skúsenosti? Potešte ma svojím názorom.

Ak by vás zaujímala táto oblasť viac, ponúkam Vám vypracovanie detského horoskopu. Odhalíme spolu talent vášho dieťaťa. Kontaktujte ma na email, facebook.

numerologia_detiDeti, ktoré sa narodili v januári, sú často vyspelejšie ako ich rovesníci. Väčšina z nich dostala do vienka zodpovednosť a vážnosť. Domáce úlohy im síce veľa nehovoria, no ak ich trochu pritlačíte, budú si ich robiť s pravidelnosťou aj napriek určitému znechuteniu.

Vyrastajú z nich ambiciózni a pomerne praktickí tínedžeri, ktorí ale ťažko zdieľajú svoje pocity a ešte ťažšie vyjadrujú pred svetom emócie. Vo svojom svete majú len pár vyvolených. Tieto deti majú veľkú šancu stať sa lekárom,  nájdu svoje poslanie najmä medzi všeobecnými doktormi.

Na významnú pozíciu sa môžu dostať aj ako vyjednávači, keďže dokážu   vyjednávať slušne a nezapoja do toho veľa emócií. Vďaka tomu sa im darí ako realitným maklérom.

februarove_deti O februárových deťoch sa hovorí, že sú veľmi kreatívne a originálne. Väčšinou sú veselých pováh a starosti akosi plynule filtrujú. V škole nezvyknú mať problémy, pretože dokážu absorbovať širokú škálu informácií. Zároveň nemajú radi, keď sú stredobodom záujmu. V podstate sú to takí malí veselí samotári.

Všetko sa prehupne až v pubertálnom veku, kedy sa stanú záujmom sami pre seba. Radi ignorujú okolie, vrátane rodičov a ich rád. Robia často veľmi urýchlené závery.

V tomto mesiaci sa rodia deti so silnými umeleckými klonmi. Sú vynikajúci maliari, sochári alebo spisovatelia. Dariť by sa im malo aj v  oblastiach, kde môžu preukázať svoje autoritatívne schopnosti. Pomerne silné zastúpenie mali aj medzi vedcami a to najmä v odvetviach venujúcich sa fyzike.

numerologia_dievcaDeti narodené v prvom jarnom mesiaci majú svoj vlastný svet plný fantázie a kreativity. Marcové deti sú súcitné a štedré, majú veľa kamarátov a často zabúdajú na vlastné záujmy. Chcú len, aby mohli pomôcť alebo sa  radovať  so svojím obľúbeným kamarátom.

Keď vyrastú z detských nohavíc, stanú sa z nich pomerne plachí ľudia, citliví a zdržanliví. Dokážu skĺznuť do melanchólie a vtedy treba zahnať čierne mraky z čielka.

Dievča narodené v marci má veľmi blízko hudbe. Nájde si čas na spev, či v sprche alebo ako koníčka. Chlapcom sa darí v technických oblastiach, rozobrať a zložiť, čo sa dá. Dokážu sa presadiť aj v povolaniach, v ktorých sa trávi veľa času šoférovaním.

numerologia_deti Tieto deti milujú experimenty, dobrodružstvo a zábavu. Sú plné energie a elánu, často riskujú a radi sa predvádzajú pred kamarátmi. Z malých extrovertov však ľahko vyrastú väčšie príšerky, preto pozor, aby sa vám ich nekontrolovateľný entuziazmus nevymkol spod kontroly.

Nudiť sa s nimi nik nebude ani keď vyrastú v pubertiakov, budú mať stále plné vrecká nápadov, výmyslov a možno si s nimi užijete aj nejaký ten des.

Sú to jednoducho sebavedomí ľudia a nimi ostanú aj v dospelosti. Môže za to sklon podmaňovať si ľudí a trvať na tom, aby sa všetci prispôsobovali ich náladám a podmienkam. Na druhej strane majú vysoké IQ a dokážu sa presadiť ako učitelia, vedci a sú šikovní podnikatelia.

Tak ako príroda aj májové deti sú odmalička praktické a veľmi organizované. Majú svoj myšlienkový priestor, žijú vo svojom vlastnom svete plnom fantazijných predstáv.

Toto ich neopustí ani mimochodom, vydržia tam až do neskorej puberty, a verte, sú veľmi dôsledné a opatrné. Dosahujú svoje ciele aj napriek tomu, že sú prelietavé.

Najviac máj pôsobí v ich pubertálnom veku, stávajú sa milovníkmi nielen opačného pohlavia ale aj svojich blízkych. To ich vedie k tomu, že v dospelosti sú z nich rodinne založení ľudia, ktorí takéto zázemie kladú nadovšetko ostatné. Sú dobrí tímoví hráči. Dokážu sa dobre presadiť aj  na politickej  scéne.

februarove_deti Júnové deti sú fascinujúce a čaká ich celkom zaujímavý osud. Majú množstvo energie, sú vtipní a tak veľmi očarujúci. Slovami dokážu prevalcovať aj dospelých a tí sa na nich zvyknú len prekvapene zabávať. Tieto deti už odmalička vedia dobre vyjadrovať svoje myšlienky, čím sú staršie, tým lepšie im to ide aj písomne. Čiže ktorejkoľvek oblasti sa chytia, sú v nej úspešní a siahajú po maxime .

V dospelosti sa z nich môžu vykľuť predátori a veľkí egoisti, vedia si život zariadiť tak, aby išiel v ich prospech. Zaujímajú sa o všetko a sú mimoriadne dychtiví po materiálnych hodnotách.

Deti narodené v tomto mesiaci sú vnímavé a sympatizujú s každým a so všetkým. Neprekvapí ich takmer žiadna otázka, sú duchaprítomné a vždy nápomocné svojim kamarátom. Netúžia byť hviezdou spoločnosti, neradi sú stredobodom záujmu, no nevadí im väčšia spoločnosť. Samotári to rozhodne nie sú a nevyrastú v nich ani pustovníci.

V puberte to s nimi zamáva, dokážu do biela vytočiť rodičov, občas niečo vyparatia, protirečia rodičom, ako sa na pubertiakov patrí, ale vždy si skôr či neskôr dajú povedať,  spravidla ju majú celkom pokojnú.

Napĺňa ich manuálna práca a teší ich, keď môžu sledovať hmatateľné výsledky práce. Preto sa často objavovali na pozíciách ako stavbári a architekti.

augustove_detiDeti narodené v auguste, sa vyznačujú ohromnou nezávislosťou, chuťou robiť všetko samé, majú radi pozornosť a užívajú si každý kompliment. Majú vysoké sebavedomie, no nie sú arogantné a ani v dospelosti z nich nebudú egoisti, sú rozumní a extrovertní zároveň. Dôverujú len niekoľkým ľuďom, no dôveru vyžadujú aj od nich. Presadzujú svoje názory a často k nim majú aj pádne argumenty.

Augustové deti napĺňajú tvorivé činnosti. Objavovali sa pri rôznych umeleckých odvetviach. Viac im sedia nemanuálne práce, ktoré vyžadujú vysoký intelekt. Narodení v auguste sa objavovali v politike a práve v tomto mesiaci môžete očakávať potomka s veľmi vysokými ambíciami.

Septembrové deti sú buď veľmi duchovne založené alebo veľmi racionálne. V detstve sa to neprejavuje tak okato, no v neskoršom veku to vidieť priam dokonale. Ako malé sú ochotné pomôcť aj najškaredšej mačičke z ulice, sú starostlivé, verné a dôsledné. Presadzujú si svoje názory, aj keď nemajú pevné základy. V tom sú dosť tvrdohlavé.

V dospelosti z nich vyrastajú celkom pokojní ľudia, ktorí buď všetko riešia vedou alebo naopak, všetko riešia pocitmi. Nájdu sa medzi nimi šikovní športovci, ktorí sa umiestňovali vo svojich disciplínach na čelných priečkach. Zapadnú dobre vo sfére vzdelávania. Či to boli učitelia, pedagógovia z vysokých škôl, vychovávatelia alebo pracovníci v materských škôlkach, vo svojej profesii boli obľúbení a úspešní.

Skromné a veľmi zdvorilé, aj keď ich to nikto neučil. Októbrové deti teda vôbec nie sú extrovertné ani svojhlavé, naopak sú jemnocitné a tolerantné. Ak ich nikto nenaučil prosiť a ďakovať, neurobia to samé od seba, no nič si ani nevynucujú krikom či drzosťou.

Milujú umenie a oceňujú pekné veci. Radi maľujú alebo sa venujú iným umeleckým činnostiam, pretože si tak rozvíjajú svojho ducha prahnúceho po krásnych veciach. Ani v puberte ani v dospelosti sa vám nestane, že by vám októbrové deti okato klamali. Ak sa tak náhodou rozhodnú, tak použijú vynikajúce presvedčovacie schopnosti, okamžite to zistíte . Tak patria k úspešným ľuďom, ktorým sa v kariére darí a vedia vždy vsadiť na tú správnu kartu. Kvôli tomu ich vidíme na čelných miestach veľkých firiem, v politike a nachádza sa medzi nimi aj viacero celebrít.

Novembrové deti sú odmalička výskumníci. Radi analyzujú, zisťujú, organizujú a všetko dôsledne preveria. Milujú hádanky a táto vlastnosť sa u nich prejaví aj v neskoršom veku a v dospelosti.

Sú to malé, tajomné a nezávislé bytosti, ktoré sa vedia poriadne nahnevať. Svoj názor povedia vždy a všade a majú sklony aj k pomstychtivosti. Keď chcú, vedia dosiahnuť všetko, čo si zaumienia. Majú blízko k psychológii. Dokážu dobre čítať ľudí a vedia ich nasmerovať na správne riešenie ich problémov. No to so sebou nesie aj jednu negatívnu stránku, vedia tlačiť druhým na ich slabosti. Potrebujú nad sebou pevnú ruku, ktorá v nich utlmí koketovanie s takýmto správaním.

Decembrové deti sa doslova narodia ako ambiciózne, optimistické a inteligentné bytosti, ktoré milujú spoznávať svet, objavovať neobjavené a vymýšľať rôzne dobrodružstvá. Sú štedré, lojálne, ľahko nadväzujú kontakty a majú veľa priateľov. Optimistická povaha im zväčša ostáva aj v neskoršom veku a v dospelosti. Rady sa učia a neradi plánujú. Nikdy nevedno, čo z nich v budúcnosti vyrastie a ako sa zachovajú. Sú to veľmi rozmarné a veselé osobnosti.

Máte tú česť so silným vodcami, ktorí dokážu ovplyvniť masy. No nie vždy musia stáť za správnym názorom. Blízko majú aj k svetu medicíny. Medi decembrovými ľuďmi sa nachádzalo veľa zubárov alebo dentálnych hygienikov.

"Chváliť a povzbuzovať dieťa je stokrát účinnejšie než hroziť a trestat.“
Orison Swett Marden

H O M E R A