Baran

Baran znamenie zverokruhu

horoskop-baran

21. 3. - 20. 4.

Mars dáva baranovi jedinečnú silu, životnosť, chuť po prvenstve, presadiť sa za každú cenu. Vie byť rozhodný v rýchlosti rozhodný, bojovnosť a vodcovstvo sú jeho silné prednosti.

Ohňové znamenia sa pokladajú za „iniciátorov“ zverokruhu, pretože nedovoľujú pod nohami tráve rásť – ak treba niečo urobiť, nikto to nedokáže rýchlejšie a efektívnejšie ako oni. Ak je však úloha zdĺhavá a vyžaduje vytrvalosť, pravdepodobne si budú musieť zohnať niekoho, kto to za nich dokončí. 

Barani sa okamžite chytajú príležitosti, ak sa ponúka, a nemajú veľa porozumenia pre tých, ktorí nemajú jejich odvahu robiť to isté. Inteligencia a odvaha beranov sú obdivuhodné, ale hrozí im, že sa stanú arogantními a panovačními voči tým, ktorých považujú za menej schopných, ako sú oni sami. Berani sú pomerne márnotratní, aj keď pravdepodobne utrácajú viac na iných ako na seba. 

Povaha baranov – kardinálna. Všetky kardinálne znamenia sa vyznačujú istým egocentrizmom, čo v praxi znamená, že je veľmi ťažké ich primať k niečomu, čo skutočne nechcú urobiťBarani prichádzajú s veľkými myšlienkami, ale nie vždy sú schopní ich naplniť. Ľahko sa ujímajú zodpovednosti a starajú sa o slabších, ako su sami, ale ak sa vich pokúšajú držať nakrátko, okamžite sa vzoprú.

Sú dva typy týchto žien vo znamenie barana, ale obidva typy na prvý pohľad pôsobia uzavreto. Muži majú pocit, že tieto ženy vôbec o nich nemajú záujem. Neradi používajú mejkap – veď prirodzená krása je najkrajšia. Prvý typ je viac robustný, náladový, hádavý a nevypočítateľný. Druhý typ je tichý až chladný, utiahnutývyžarujúci pokoj. Majú však spoločnú vlastnosť – cieľavedomosť a nebojácnosťIch typickou vlastnosťou je aj túžba po novom a neznámom. Svoj voľný čas rada trávi vonku.

Žena Baran miluje dlhé prechádzky a kúpanie v prírode. V práci túži po dobrej pozícii a preberá na seba zodpovednosť. Má veľa energie, stres jej vôbec neškodí, ba ešte väčšmi ju motivuje. Rada pracuje v kolektíve a musí zarobiť dosť peňazí – je totiž materiálne založená. Obľubuje značkové veci.

V láske je romantická. Najradšej by bola stále zaľúbená. Je však veľmi egoistická. Aj v láske musí dominovať, a ak zahrá úlohu pokojnej milenky, je to len hra, ktorá ju baví.

Je to muž činu a akcie,..

…ale raňajky potrebuje prežiť v pohode. Vtedy sa vyhne stresu, kávu popíja úplne v pokoji a často číta pri tom noviny. Navonok pôsobí perfektne, ale jeho byt je úplné provizórium. V tom „poriadku“ sa vyzná len on. Je mu jedno, kde žije. V práci je veľmi dynamický a málokto sa mu v nasadení vyrovná.

Je to vodca, preto často získa vedúce postavenie. Je rozhodnutý ísť vlastnou cestou, niekedy aj bez ohľadu na svoje okolie. To často vedie ku konfliktom, ktoré môžu byť aj nebezpečné. Dokáže všetko ospravedlniť a presvedčiť okolie o svojej pravde. Neobáva sa konfliktov a aj kritiku na svoju osobu pokladá za niečo prirodzené. Na hádku rýchlo zabudne. Často zarába veľa peňazí, ale nevie s nimi narábať a míňa ich na svoje extravagantné chúťky, aby ukázal okoliu svoje výnimočné postavenie. Vždy pôsobí uvoľnene a elegantne. Má rád športovú vkusnú módu. V diskusiách ohromuje rýchlym úsudkom.

Je to muž činu a prenikavého intelektu. Jeho reakcie sú najrýchlejšie z celého zverokruhu. Je výbušný až cholerický, má povesť agresívneho jedinca, ale niektoré ženy to fascinuje. Pôsobí eroticky a je si toho vedomý. Ak sa mu žena páči, nezačne hneď útočiť, ale využije svoju schopnosť viesť inteligentnú konverzáciu, aby zapôsobil ako svetobežník, ktorého nič neprekvapí. Je dominantný, a to musí žena akceptovať. Ak ho nechcete, neprovokujte ho, lebo potom vie byť aj nebezpečný.

Symbolom tohto znamenia je zviera baranToto zviera sa prvýkrát objavilo v symbolike starovekého Egypta, kde označovalo prvého z bohov, Amona, čo je veľmi príhodné na označenie prvého znamenia zverokruhu. V staroveku sa tomuto znameniu pripisovala aj hus, ale pôvod tejto zvláštnej asociácie sa nám nedochoval.

Vládnuca planéta je Mars. Mars bol rímskym bohom vojny a tak prirodzene vládne planéte spájanej s dynamikou a agresivitou. Grécka verzia boha vojny – Aresa bola podnetom na vznik anglického označenia  znamenia Barana – Aries. Planéta sama má červenú farbu, z čoho pravdepodobne vznikla asociácia medzi touto farbou a aktivitou, resp. akčnosťou, ako už naznačuje aj spojenie planéty a božstiev vojny.

Zaujíma vás, aký bude nový rok 2023 pre Baranov? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Ročný Horoskop 2023.