Blíženci

Blíženci znamenie zverokruhu

horoskop-blizenci

22. 5. - 21. 6.

Blíženec je tretie znamenie západného zverokruhu.

Vzdušné znamenia, ako sú Blíženci, kladú veľký dôraz na komunikáciu. Preto si vyberajú povolania a životný štýl, kde budú v kontakte s ľuďmi alebo sa často budú pohybovať z miesta na miesto. Potrebujú vo svojom živote rôznorodosť, mnohostranné záujmy a príležitosti na navštevovanie rôznych miest a stretnutie s rôznymi ľuďmi.

Blíženci sú známi tým, že trávia veľa času na telefóne, pričom ich bystrá myseľ často nachádza jasné riešenia problémov iných ľudí. No napriek tejto schopnosti môžu byť menej schopní riešiť vlastné problémy.

Povaha Blížencov je premenlivá, a ľahko sa prispôsobujú okolnostiam. Premenlivé znamenia nemajú veľmi silnú osobnosť, a preto sú najšťastnejšie, keď sú obklopené ľuďmi, ktorí sa o ne starajú a poskytujú im pocit sebavedomia. Milujú svoju rodinu, ale občas potrebujú aj čas sami pre seba, aby si obnovili energiu a dobili citové batérie.

Vzdušná znamenie si zakladajú na komunikácii, takže si vyberajú také povolania a životný štýl, pri ktorých sú/budú v kontakte s ľuďmi, prípadne sa budú často pohybovať z miesta na miesto. Potrebujú vo svojom živote rôznorodosť, mnohostranné záujmy, rozlič­né miesta a rôznych ľudí, ktorých môžu navštevovať.

Zrejme trávia na telefóne viac času, ako je zdravé pre ich bankový účet, ale je to spôsob, akým sa udrží pri duševnom zdraví, tak čo tam po peniazoch! Majú bystrú myseľ a často jasne vidí riešenie problémov iných ľudí, hoci sú podstatne menej schopní riešiť svo­je vlastné.

Povaha Blížencov je premenlivá – veľmi ľahko sa prispôsobujú okolnostiam a z času na čas radi privítajú zmenu vzduchu. Premenlivá znamenia nemajú veľmi silnú osobnosť, preto sú najšťastnejší, ak pracujú a žijú obklopení ľuďmi, ktorí sa o ne starajú a dodávajú im pocit sebavedomia. Milujú svoju rodinu, ale raz za čas sa potrebujú utiahnuť do samoty, aby si preskupili sily a dobili citové batérie.

Žena Blíženec rýchlo a ľahko nadviaže kontakt…

a hneď sa spriatelí s neznámymi. Rada sa pohybuje v spoločnosti, samota jej nevyhovuje. Má množstvo priateľov a komunikácia je soľou jej života. Spoločné stretnutie pri večeri či káve je jej príjemnejšie ako se­denie na gauči s knihou.

Rozhoduje sa rýchlo a spon­tánne. Je majsterkou improvizácie. Nenávidí dlhodo­bé plánovanie. Jej nálady a chute sa menia ako aprílové počasie, rozhoduje sa až vtedy, keď je to ne­vyhnutné.

Žena Blíženec sa koncentruje na veci, ktoré ju zaují­majú. Býva inteligentná. Ak sa potrebujete porozprávať, našli ste ideálneho partnera. Má pochopenie pre problémy iných a je ochotná aj pomôcť. Pre svojich priateľov má vždy dosť času.

Vo svojom ľúbostnom živote potrebuje niekoho, kto ju nasleduje a reš­pektuje jej nálady. Ak sa zamiluje, rúti sa do ľúbost­nej aféry. Je ochotná aj do vody skočiť. Na lásku ne­potrebuje špeciálne scenáre. Romantika je pekná, ale niekedy sa to dá vybaviť aj rýchlo. Žena Blíženec hľadá milenca, ktorý je pekný a múdry, romantický aj realistický. Ľahko vzplanie, ale pritom sa neuspokojí len s po­vrchným vzťahom.

Muž Blíženec na spoločenských večierkoch ako posledný opúšťa spoločnosť…

…niet témy, ku ktorej by nezaujal stanovis­ko. Jeho ramená a ruky sú jednostaj v pohybe, gesti­kuluje a vy ho jednoducho musíte počúvať.

Muž Blíženec prekvapí svojím presným postrehom a rýchlym úsudkom. Muž v znamení Blížencov sa veľmi ľahko učí. Je ne­dočkavý a nemá rád, keď sa niečo krúti stále okolo jednej veci. Rád sa zúčastní na všetkých kurzoch, aby si zlepšil pracovné postavenie, ale rýchlo mení aj svoj postoj, ak je to preňho výhodné. Je geniálny herec.

Po celý život má široké záujmy. Je veľmi náladový – ráno nesmierne šťastný a večer depresívny (no nie nadl­ho). Uplatní sa v kreatívnych zamestnaniach, ako re­daktor, grafik, dizajnér, v reklamnej agentúre. Dokáže sa venovať detailom.

Nudu určite nepozná, je v usta­vičnom pohybe. Muž Blíženec si potrpí na zovňajšku – vždy musí kráčať s módou. Bude vás o svojej pravde presviedčať, kým mu neuveríte.

V ženskom svete má úspech. Cito­vý svet je mu vlastný a ženy ho zbožňujú. Muž Blíženec vie skladať komplimenty ako nik iný, a pritom je šarmantný. Rád flirtuje a ženám sa zdá, že takého zaujímavého muža ešte nestretli. V láske je otvorený, úprimný a zvyčajne má veľa skúseností a teda aj do­predu pripravený scenár. Jeho fantázia je bohatá a že­ny sú šťastné. Veľmi rád sa bozkáva. Má rád ženy s fantáziou a bez predsudkov. Je to znalec, ktorý má rád len dobré veci.

V tomto prípade ide o nebeské dvojčatá Castor a Pollux. Boli symbolom v mnohých kultúrach vrátane kultúry pôvodných Američanov. V Biblii sa zasa zdôrazňovala rivalita dvojčiat v príbehu o Kainovi a Ábelovi.

Rímsky boh Merkúr bol výrečný posol bohov, ktorého hlavnou úlohou bolo vybavovať Jupiterove pochôdzky a robiť zaňho špinavú prácu.