Lev

Lev znamenie zverokruhu

horoskop-lev

23. 7. - 22. 8.

Lev je piate znamenie západného zverokruhu.

Ohnivé znamenia sú považované za „iniciátorov“ zverokruhu, pretože sú rýchli a efektívni v riešení úloh. Pri krátkodobých projektoch im nikto neujde, no pri zdĺhavých úlohách môžu potrebovať podporu a vytrvalosť iných, aby dosiahli cieľ.

Lvi sa okamžite chytáte príležitosti a sú známi svojou inteligenciou a odvahou. Avšak, ich nadmerná sebavedomosť môže viesť k arogancii voči ostatným, ktorých považujú za menej schopných. Aj keď sú niekedy márnotratní, väčšinou investujú do iných viac než do seba.

Lvi majú stabilnú povahu, čo ich však môže viesť k trvaniu na veciach, ktoré už nie sú prospešné. Ich dôslednosť a odhodlanie ich však vedú k dokončeniu zadaných úloh, či už ide o prácu, vzťahy alebo životné ciele.

Herkulova prvá skúška sily bola pokoriť leva. Lev sa odjakživa spája so silnými mužmi, aj Samson bojoval práve s ním. Mnohé Levy sa na tohto kráľa džungle dokonca trochu ponášajú.

Slnko sa spája s rímskym bohom Apolónom, ktorý bol zároveň bohom hudby, poézie, proroctiev, rozumu, svetla a uzdravovania.

Žena Lev hneď priťahuje pozornosť,…

…ak sa zjaví v spoločnosti. Má perfektný mejkap, účes dokonale upravený, šaty z drahého obchodu. Je to hviezda večera a rada sa vyžíva v obdive.

Jestvuje však aj úplne opačný typ ženy Levice. Tento typ je dieťaťom prírody – nemaľuje sa, rada nosí rozpustené vlasy, šaty musia byť absolútne pohodlné. Často je štíhla, má rada šport a pohybuje sa kráľovský. Každý voľný víkend prežije v prírode.

Žena Lev má zmysel pre humor. Je nevypočítateľná poľovnícka duša. Radšej si partnera vyberá sama, akoby sa mala nechať zvádzať. Zato ona často rada zvádza, aj keď veľký záujem o muža nemá. Potrebuje byť iba obdivovaná. Ak sa do niekoho zamiluje, venuje mu veľa času, ale aj veľa od partnera očakáva. Ak jej to nevyjde, nehľadá chybu v sebe. Rada dramatizuje situácie. Je idealistická a má schopnosť sama seba robiť nešťastnou. Žena Lev nie je materialisticky založená, hoci rada míňa peniaze, viac jej záleží na nežnosti.

Aktívna a energická je aj v práci, a to ju často privedie do vedúcej funkcie. Rada cestuje a sníva o exotických krajinách. Má citlivý nos, aj partnera si vyberá podľa vône. Rada dlho spí, často pri otvorenom okne, nemá rada závesy na oknách – vie spať aj na slnku. V láske uznáva napätie a dlhé predohry, hoci sex má rada aktívny, nie „vlažný“, no ani extrémny. Nežnosti sú neodmysliteľnou súčasťou jej ľúbostného života.

Muž Lev tiež potrebuje pozornosť, a ak sa mu zdá, že žena, o ktorú má záujem, nie je dostatočne nadšená, radšej sa vzdá a rýchlo sa stratí. Je to skutočne lev salónov a medzi Levmi ťažko nájdete starého mládenca. Veľa rozpráva a to ženám často imponuje.

Miluje pravdu a vie byť verný, čo, prirodzene, vyžaduje aj od svojej partnerky. Rád je nápomocný a pocit, že je dôležitý a ľudia si ho vážia, potrebuje ako vzduch. Je to veľmi veľkorysý človek, no zraniteľný a jemný. Ale vie rýchlo vzplanúť hnevom a vtedy ho treba nechať na pokoji. Dostane sa z každej nepríjemnosti a bojuje o svoju rodinu – manželku.

Ženy a sex ho zaujímajú, no neslobodno ho vodiť za nos. Muž Lev chce byť dobrý milenec a teší ho, ak je žena zo začiatku tajomná. Niekedy má aj akrobatický talent, čo sa týka lásky, a partnerka s ním býva spokojná aj po dvadsiatich rokoch.