Lev

Lev znamenie zverokruhu

horoskop-lev

23. 7. - 22. 8.

Lev je piate znamenie západného zverokruhu.

Ohňové znamenia sa pokladajú za „iniciátorov“ zverokruhu, pretože nedovoľujú pod nohami tráve rásť. Ak treba niečo urobiť, nikto to nedokáže rýchlejšie a efektívnejšie ako oni. Ak je však úloha zdĺhavá a vyžaduje vytrvalosť, často si musí zohnať niekoho, kto to za nich dokončí. Lvi sa okamžite chytáte príležitosti, ak sa ponúka, a nemajú veľa porozumenia pre tých, ktorí nemajú odvahu robiť to isté. Ich inteligencia a odvaha sú obdivuhodné, ale hrozí im, že sa stanú arogantní a panovační voči tým, ktorých považujú za menej schopné, ako sú oni sami. Lvi sú pomerne márnotratní, aj keď pravdepodobne míňajú viac na iných ako na seba.

Lvi sa vyznačujú stabilnou povahou. Práve tato stabilná povaha spôsobuje to, že dosť dlho hľadajú toho správneho partnera, správnu prácu, alebo správne miesto pre život. Ale ak to raz nájdu, tak sa potom drží svojej voľby. Niekedy lipnú na veciach aj vtedy, keď by sa ich už mali vzdať. To im môže z dlhodobého hľadiska spôsobovať bolesť. Lvi sú dôslední a vždy dokončí, čo začali.

Žena Lev hneď priťahuje pozornosť,…

…ak sa zjaví v spoločnosti. Má perfektný mejkap, účes dokonale upravený, šaty z drahého obchodu. Je to hviezda večera a rada sa vyžíva v obdive.

Jestvuje však aj úplne opačný typ ženy Levice. Tento typ je dieťaťom prírody – nemaľuje sa, rada nosí rozpustené vlasy, šaty musia byť absolútne pohodlné. Často je štíhla, má rada šport a pohybuje sa kráľovský. Každý voľný víkend prežije v prírode.

Žena Lev má zmysel pre humor. Je nevypočítateľná poľovnícka duša. Radšej si partnera vyberá sama, akoby sa mala nechať zvádzať. Zato ona často rada zvádza, aj keď veľký záujem o muža nemá. Potrebuje byť iba obdivovaná. Ak sa do niekoho zamiluje, venuje mu veľa času, ale aj veľa od partnera očakáva. Ak jej to nevyjde, nehľadá chybu v sebe. Rada dramatizuje situácie. Je idealistická a má schopnosť sama seba robiť nešťastnou. Žena Lev nie je materialisticky založená, hoci rada míňa peniaze, viac jej záleží na nežnosti.

Aktívna a energická je aj v práci, a to ju často privedie do vedúcej funkcie. Rada cestuje a sníva o exotických krajinách. Má citlivý nos, aj partnera si vyberá podľa vône. Rada dlho spí, často pri otvorenom okne, nemá rada závesy na oknách – vie spať aj na slnku. V láske uznáva napätie a dlhé predohry, hoci sex má rada aktívny, nie „vlažný“, no ani extrémny. Nežnosti sú neodmysliteľnou súčasťou jej ľúbostného života.

Muž Lev tiež potrebuje pozornosť, a ak sa mu zdá, že žena, o ktorú má záujem, nie je dostatočne nadšená, radšej sa vzdá a rýchlo sa stratí. Je to skutočne lev salónov a medzi Levmi ťažko nájdete starého mládenca. Veľa rozpráva a to ženám často imponuje.

Miluje pravdu a vie byť verný, čo, prirodzene, vyžaduje aj od svojej partnerky. Rád je nápomocný a pocit, že je dôležitý a ľudia si ho vážia, potrebuje ako vzduch. Je to veľmi veľkorysý človek, no zraniteľný a jemný. Ale vie rýchlo vzplanúť hnevom a vtedy ho treba nechať na pokoji. Dostane sa z každej nepríjemnosti a bojuje o svoju rodinu – manželku.

Ženy a sex ho zaujímajú, no neslobodno ho vodiť za nos. Muž Lev chce byť dobrý milenec a teší ho, ak je žena zo začiatku tajomná. Niekedy má aj akrobatický talent, čo sa týka lásky, a partnerka s ním býva spokojná aj po dvadsiatich rokoch.

Herkulova prvá skúška sily bola pokoriť leva. Lev sa odjakživa spája so silnými mužmi, aj Samson bojoval práve s ním. Mnohé Levy sa na tohto kráľa džungle dokonca trochu ponášajú.

Slnko sa spája s rímskym bohom Apolónom, ktorý bol zároveň bohom hudby, poézie, proroctiev, rozumu, svetla a uzdravovania.

Zaujíma vás, aký bude rok 2023 pre Levov? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Horoskop 2023.