Panna

Panna znamenie zverokruhu

horoskop-panna

23.8. – 23.9.

Panna je šieste znamenie západného zverokruhu.

Panna, ako zemské znamenie, sa vyznačuje praktickým prístupom k životu. Títo jedinci sú pracovití, precízni a nachádzajú najväčšiu spokojnosť v práci, ktorá má pre nich zmysel. Spoľahlivosť je jednou z ich hlavných vlastností, aj keď môže chvíľu trvať, kým sa dostanú do pohybu. Panny sú dôkladné a schopné, no nemajú radi, keď ich niekto obťažuje alebo tlačí.

Práca pod časovým stresom nie je pre nich ideálna, pretože preferujú pokojné prostredie na svoju tvorivosť. Ich zmyselnosť prináša cit nielen pre veci, ale aj pre ľudí, a preto sa ostatní cítia dobre v ich prítomnosti. Panny sú bystré a opatrné, pričom potrebujú nielen materiálne, ale aj citové bezpečie. Ich šporovlivosť môže pôsobiť ako skupáňstvo, ale pramení zo strachu z chudoby.

Panny sú úzko spojené s rodinou, ale vzhľadom na ich spoločenskú povahu ochotne vpúšťajú aj ľudí zvonku do svojho života. Ich povaha je premenlivá, čo znamená, že sa ľahko prispôsobujú okolnostiam a občas uvítajú zmenu vzduchu. Premenlivé znamenia nemajú silnú osobnosť, a preto sú najšťastnejšie, keď sú obklopené ľuďmi, ktorí sa o ne starajú a dodávajú im pocit sebavedomia.

Panna reprezentuje bohyňu matku dozerajúcu na zberanie úrody. Bolo by chybou ponímať pannu ako prudérnu starú dievku, pretože to je len jeden z mnohých rozmerov veľkej bohyne, či iných materských postáv mytológie. Táto panna je skôr dievča, ktoré raz možno bude matkou, a ktorá môže zároveň byť aj mimoriadne milujúcou staršou sestrou. Toto znamenie sa spája aj so zberom úrody, žatvou a potravinami.

Rímsky boh Merkúr bol výrečný posol bohov, ktorého hlavnou úlohou bolo vybavovať Jupiterove pochôdzky a robiť zaňho špinavú prácu. Bol takisto bohom cestovania, liečiteľstva, mágie, ale aj bohom zlodejov.

Žena Panna sa správa ako dáma,…

…je čistotná a upravená. Mužom sa veľmi páči, ale má v sebe niečo, čo ich odrádza, akýsi chlad a rezervovanosť. Pri zoznamovaní sa určite drží v pozadí, neženie sa do vzťahu. Často ju zaujíma politika a kultúrne dianie alebo sa aj sama aktívne zapája do umeleckého života. Doma u nej vládne buď totálny chaos, alebo príkladný poriadok. Žena Panna rada privíta hostí, ale, samozrejme, len tých, čo sa vedia správať. Rada pomôže iným, keď sú v ťažkostiach.
Aj keď pôsobí chladne, má horúce srdce. Žena Panna si partnera vyberá dosť dlho, lebo má vysoké nároky. Vie sa však slepo zamilovať, keď nájde muža svojich predstáv. Očakáva, že sa jej vráti, čo investovala do vzťahu, ale muži sú často iní – radšej prijímajú. Ak má starosti s láskou, ľahko sa z nich vylieči. Sex je vrchol harmonického partnerstva, zážitok, o ktorý sa delí s milovanou bytosťou. Panna má zdravý vzťah k sexu, ale všetko s mierou – veď to nie je najdôležitejšia vec na svete. Ak sa odhodlá do toho ísť, tak to musí byť pekne naaranžované aj s voňavými kvetmi. Nenávidí perverznosť. Záleží jej však na tom, aby jej partner bol spokojný, chce byť preňho jedinečná, aby na ňu nikdy nezabudol.

Muž Panna je vždy upravený, aj keď ide pracovať do záhrady.

Ak má byť ráno o pol ôsmej v práci, vstáva už o šiestej, aby všetko stihol. Je dlhšie v kúpeľni ako žena. Raňajkuje doma, lebo tak káže slušná výchova. Snaží sa dobre zarábať, často je materialisticky orientovaný. Peniaze nerozhadzuje. Zaujíma ho, čo stojí manželku domácnosť, aj keď nemožno povedať, že by bol lakomý. Ak investuje, dobre si premyslí, do čoho.

Muž vo znamení Panna je kritický voči svojmu okoliu, a to ho izoluje. Očakáva, že okolie bude k nemu tolerantné a že mu bude dôverovať. Je to perfektný analytik.

Do ľúbostného vzťahu sa nikdy nehrnie a dobre si premyslí, či si s tou, alebo onou ženou začne budovať budúcnosť. Rád vytvára pohodlie pre svojich blízkych. V spoločnosti sa rád smeje, je šarmantný a sympatický. Aj keď zvyčajne nie je erotický šampión, vie, čo ženu priťahuje. Gavalier, pohár šampanského, dobrý parfum, hudba, to sú atribúty, ktorým máloktorá odolá. V láske ovláda malé gestá – letmé pohladenie, horúci pohľad. Jeho predohry sú dlhé. Pre muža Panna je sex preňho druhoradý. Akýmsi šiestym zmyslom vie, ako na partnerku, a tá ho zato zbožňuje.