Panna

Panna znamenie zverokruhu

horoskop-panna

23.8. – 23.9.

Panna je šieste znamenie západného zverokruhu.

Panna je zemské znamenie, preto sú títo jedinci praktickí, pracovití, precízni a často najšťastnejší práve v zmysluplnej práci. Panny patrí medzi spoľahlivé znamenia, hoci im môže chvíľu trvať, kým sa rozhýbu. Sú dôkladní a schopní, ale neznášajú, keď je niekto obťažuje alebo na nich tlačí.

Neradi pracujú pod časovým stresom. Panny sú tvorivé a ich zmyslovosť prináša cit tak pre veci, ako pre ľudí, takže sa v ich prítomnosti cítia dobre. Jedinci vo znamenie Panny sú bystré a opatrné, potrebujú však materiálne aj citové bezpečie. Na jeho dosiahnutie a udržanie sú ochotní veľa vydržať. Možno sa toto znamenie okoliu javí ako skupáň, ich šporovlivosť však pramení zo strachu z chudoby. Panny sú v úzkom spojení s rodinou, ale vzhľadom na ich spoločenskú povahu do okruhu svojich blízkych ochotne vpúšťajú aj ľudí zvonka.

Povaha Panny je premenlivá – veľmi ľahko sa prispôsobuje okolnostiam a z času na čas rada privíta zmenu vzduchu. Premenlivá znamenia nemajú veľmi silnú osobnosť, preto sú najšťastnejší, ak pracujú a žijú obklopení ľuďmi, ktorí sa o ne starajú a dodávajú im pocit sebavedomia. Milujú svoju rodinu, ale raz za čas sa potrebujú utiahnuť do samoty, aby si preskupili sily a dobili citové batérie.

Žena Panna sa správa ako dáma,…

…je čistotná a upravená. Mužom sa veľmi páči, ale má v sebe niečo, čo ich odrádza, akýsi chlad a rezervovanosť. Pri zoznamovaní sa určite drží v pozadí, neženie sa do vzťahu. Často ju zaujíma politika a kultúrne dianie alebo sa aj sama aktívne zapája do umeleckého života. Doma u nej vládne buď totálny chaos, alebo príkladný poriadok. Žena Panna rada privíta hostí, ale, samozrejme, len tých, čo sa vedia správať. Rada pomôže iným, keď sú v ťažkostiach.
Aj keď pôsobí chladne, má horúce srdce. Žena Panna si partnera vyberá dosť dlho, lebo má vysoké nároky. Vie sa však slepo zamilovať, keď nájde muža svojich predstáv. Očakáva, že sa jej vráti, čo investovala do vzťahu, ale muži sú často iní – radšej prijímajú. Ak má starosti s láskou, ľahko sa z nich vylieči. Sex je vrchol harmonického partnerstva, zážitok, o ktorý sa delí s milovanou bytosťou. Panna má zdravý vzťah k sexu, ale všetko s mierou – veď to nie je najdôležitejšia vec na svete. Ak sa odhodlá do toho ísť, tak to musí byť pekne naaranžované aj s voňavými kvetmi. Nenávidí perverznosť. Záleží jej však na tom, aby jej partner bol spokojný, chce byť preňho jedinečná, aby na ňu nikdy nezabudol.

Muž Panna je vždy upravený, aj keď ide pracovať do záhrady.

Ak má byť ráno o pol ôsmej v práci, vstáva už o šiestej, aby všetko stihol. Je dlhšie v kúpeľni ako žena. Raňajkuje doma, lebo tak káže slušná výchova. Snaží sa dobre zarábať, často je materialisticky orientovaný. Peniaze nerozhadzuje. Zaujíma ho, čo stojí manželku domácnosť, aj keď nemožno povedať, že by bol lakomý. Ak investuje, dobre si premyslí, do čoho.

Muž vo znamení Panna je kritický voči svojmu okoliu, a to ho izoluje. Očakáva, že okolie bude k nemu tolerantné a že mu bude dôverovať. Je to perfektný analytik.

Do ľúbostného vzťahu sa nikdy nehrnie a dobre si premyslí, či si s tou, alebo onou ženou začne budovať budúcnosť. Rád vytvára pohodlie pre svojich blízkych. V spoločnosti sa rád smeje, je šarmantný a sympatický. Aj keď zvyčajne nie je erotický šampión, vie, čo ženu priťahuje. Gavalier, pohár šampanského, dobrý parfum, hudba, to sú atribúty, ktorým máloktorá odolá. V láske ovláda malé gestá – letmé pohladenie, horúci pohľad. Jeho predohry sú dlhé. Pre muža Panna je sex preňho druhoradý. Akýmsi šiestym zmyslom vie, ako na partnerku, a tá ho zato zbožňuje.

Panna reprezentuje bohyňu matku dozerajúcu na zberanie úrody. Bolo by chybou ponímať pannu ako prudérnu starú dievku, pretože to je len jeden z mnohých rozmerov veľkej bohyne, či iných materských postáv mytológie. Táto panna je skôr dievča, ktoré raz možno bude matkou, a ktorá môže zároveň byť aj mimoriadne milujúcou staršou sestrou. Toto znamenie sa spája aj so zberom úrody, žatvou a potravinami.

Rímsky boh Merkúr bol výrečný posol bohov, ktorého hlavnou úlohou bolo vybavovať Jupiterove pochôdzky a robiť zaňho špinavú prácu. Bol takisto bohom cestovania, liečiteľstva, mágie, ale aj bohom zlodejov.

Zaujíma vás, aký bude rok 2023 pre Panny? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Horoskop 2023.