Škorpión

Škorpión znamenie zverokruhu

horoskop-skorpion

24. 10. - 22. 11.

Škorpión je ôsme znamenie západného zverokruhu.

Voda je živlom citov, takže jej znamenia sú veľmi emocionálne založené. City škorpióna sú hlboké a niekedy si ich nechává prerásť cez hlavu. Vtedy zasahujú aj do tých oblastí života, kde by lepšie poslúžil rozum. Často sa škorpióni rozhodujúna základe okamžitého citového rozpoloženia a neraz to neskôr oľutujú.

Škorpióni sú známi svojou stabilnou povahou. Dosť dlho hľadajú toho správneho partnera, správnu prácu alebo správne miesto pre život. Ak ste ve znamenie Škorpióna a už ste to konečne našli, potom sa držíte svojej voľby. Ako Škorpióni niekedy lipnete na veciach aj vtedy, keď by ste sa ich už mali vzdať. To vám môže z dlhodobého hľadiska spôsobovať bolesť. Škorpióni sú dôslední a vždy dokončí, čo začali.

Nemusí byť atraktívna, ale vyžaruje z nej čosi, čo ju robí veľmi erotickou.

Existujú dva typy žien vo znamenie Škorpióna: jedny milujú pekné šaty, pekné autá, líčia sa, druhé sú viac športovo založené, nosia krátke vlasy, milujú pohodlné športové oblečenie a pôsobia niekedy až mužsky. Často si priam chorobne potrpia na topánky, okuliare, kabelky, ale i obrazy, doplnky do bytu, na­príklad knihy. Rady míňajú peniaze, ale to ich netrá­pi. Pôsobia silou a energiou.

Žena Škorpión vie, čo chce. Často to dosiahne, lebo má viac energie ako ostatní. Ak chce niečo dosiahnuť, nepozná oddych. Dôvera v seba a cieľavedomosť je jej silnou stránkou. Nepozná a neznáša slabosť. Vtedy vie byť cynická a môže iným pripraviť peklo na zemi. Motivuje svoje okolie a je ochotná poradiť i pomôcť. Môžete sa na ňu spoľahnúť.

Sama nikdy neodhaľuje svoje vnútro a ne­cháva si určité veci len pre seba. Veľmi si váži pria­teľstvo. A nevie zabudnúť, keď sa sklame. Vie veľmi trpieť, ale jej nepriatelia nech sa netešia, lebo sa vie tak pomstiť, že budú trpieť oni. Jej jed, obrazne po­vedané, môže zachrániť život alebo zabiť.

Žena Škorpión sa vie rychlo zamilovať a vtedy býva zamyslená, zabudne na humor, svoje city nechce ukázať navonok. Vie rozde­liť cit a sex. Inštinktívne cíti, po čom túži muž jej snov. Netúži po veľa láskach, ale vie, kde nájde tú pra­vú.

Má najkrajšie ženy, aj keď navonok pôsobí skôr utiahnuto

… a to mu veľa mužov závidí. Muž Škorpión nemá dôvod hrať hrdinu ženských sŕdc, lebo ním skutočne je. Pohy­buje sa s vrodenou eleganciou. Miluje prirodzenosť a sám pôsobí veľmi sympaticky a šarmantne. Vyzerá, akoby mal stále dobrú náladu, ale v skutočnosti je to najkomplikovanejší znamenie z celého zverokruhu. Nik doňho nevidí, azda len tí najbližší.

Cení si priateľstvo s mužmi, a aj keď sa ožení, neopúšťa svojich kamará­tov. Potrebuje slobodu a pekný cieľ, aj keď stratí vý­drž, vec dotiahne do cieľa. Niektorý Škorpión často mení zamestnania, aby získal lepšiu pozíciu. Často je iniciátorom rôznych spoločenských aktivít. Zarobiť veľa peňazí je pre tohto muža cieľom, nie ťažkou prá­cou. Rád ich míňa na výlety, dovolenky, rád kupuje darčeky. Obdarúva tých, ktorých má rád. Konflikty rieši, ale ich nevyhľadáva.

Ak nie je spokojný, povie to na plné ústa. Ak organizuje rande, tak s celou parádou. Ľahko sa urazí. Žarty si pre istotu z neho nerobte! Rád skladá komplimenty, ak mu je niekto sympatický. Škorpión je veľmi žiarlivý, radšej ho neprovokujte. Vo vážnom vzťahu je však spoľahlivý partner a vášni­vý milenec.

Vašim symbolom je škorpiónŠkorpión raz spravil tú nešťastnú chybu, že poštípal obra Orióna, ktorý ho vyhodil na oblohu, kde teraz zaberá najvzdialenejší kút vesmíru, čo najďalej od konštelácie Oriónu. Škorpión svoje žihadlo niekedy obráti aj proti sebe, hlavne v ohrození. Starovekým symbolom tohto znamenia bol voľakedy orol a tento symbol dosiaľ reprezentuje tú lepšiu stránku Škorpióna, ktorá sa vie povzniesť nad všetko prízemné, hrubé a malicherné.

Rímsky boh podsvetia sa spája s obrovským bohatstvom, s pokladmi, ktoré skrýva zem. Pluto vládne spojenectvu, narodeniu, smrti a sexu. Pred objavením Pluta sa Škorpión prisudzoval Marsu, červenej planéte rímskeho boha vojny

Zaujíma vás, aký bude rok 2023 pre Škorpiónov? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Horoskop 2023.