Strelec

Strelec znamenie zverokruhu

horoskop-strelec

23. 11. - 21. 12.

Vo zverokruhu je Strelec ojedinelé duálne, ľudsko-zvieracie znamenie. Strelec je deviate znamenie západného zverokruhu.

Znamenie Strelca reprezentuje mužský premenlivý ohnivý intelektuálny princíp túžiaci po prežití, ale i po vyniknutí. Znamenie Strelca je si vedomé svojej sily, je ochotné sa postaviť čomukoľvek. Strelci sa narodili v ohnivom znamení, preto rýchlo vzplanú. Nemôžu si pomôcť, keď sa im niečo nepáči, nedovolí im ich povaha zostať v pokoji. Akonáhle však zlosť vyprchá, zabudnú rýchlo, čo bolo príčinou.

Všetko mieša vládca znamenia Jupiter. Strelci sú v neustálom pohybe, ľudsky túži, chlapsky prehrávajú a peniaze nie sú cieľom. Žoviálnosť je útočným a obranným šípom. Túžbou ľudí v tomto znamení je nájsť ozajstné božstvo v živote, esenciu života a vychutnať si ju. 

Ako dieťa je Strelec mimoriadne životaschopný a vrtký. Skôr ako iné deti začne stáť a chodiť. Každá bariéra je preňho hračkou. Rodičia tohto dieťaťa to nemávajú ľahké. Deti sú veľmi zvedavé a túžia poznať odpovede na všetky svoje otázky. Rodičia by nemali dieťa Strelca obmedzovať. Expanzívnosť duch neznesie žiadne obmedzenia.

 Veľa Strelcov rozvíja svoje možnosti na duševnej úrovni. Ich hľadanie sa začína v hlave a cestujú vo svojej fantázii. Tieto typy sú intelektuáli, ktorým je jasný svet a skutočnosti v ňom. Keď sa však zabudnú starať o telo, stane sa mľandravým a Strelec sa ľahko unaví. Vtedy môže vymiznúť ich iskra a duch, lebo telo je choré. Túžby strelca a jeho myšlienkové pochody majú vplyv na fyzické telo. Ak už nemôžeme cestovať, mali sa venovať športu. Pohyb je v tomto prípade dôležitý, Strelci by teda nemali posedávať.

Žena Strelec je dynamická. Kde sa zjaví, tam sa niečo deje. Často si kúpi menšie šaty, aby znovu musela držať diétu a schudla.

Táto ženamá srd­ce na jazyku, neznáša klamstvá, intrigy, je otvorená a nerobí tajnosti. Rada diskutuje, hlavne so ženami. Ctí si priateľstvo, ak si niekoho obľúbi, tak celým srd­com, a je spoľahlivá. Niekedy sa jej zmocní krátka de­presia a myslí si, že z danej situácie niet východiska, pokiaľ ju niekto nevyvedie z bludného kruhu.

Žena Strelec sa rýchlo vie zaľúbiť, ale aj rýchlo rozčarovať. Potrebuje u muža pekný úsmev a aby bol vtipnýMi­luje zmenu a vzrušenie. Hrá sa s láskou, aj keď jej ci­ty sú opravdivé, nie hrané. Muža tak poblázni, že ten ani nevie, o čo jej vlastne ide. Často však stúpi vedľa, lebo sa dá obalamutiť rečami.

Jej slabosťou je ľahkovážnosť. Vie sa s ľuďmi rozprávať otvorene, úprimne a je praktická. Platí pre ňu len to, čo sama zažije na vlastnej koži.

Muža Strelca nemôžete prehliadnuť. Je šarmantný, vtipný a máte pocit, že takého muža ste už dávno ne­poznali.

Ak stretne zaujímavú ženu, srší vtipom, krú­ti sa okolo nej, aby si získal jej pozornosť. Je absolút­ny lovec, nikto sa mu nevyrovná. Pritom inštinktívne cíti, kedy si môže niečo dovoliť a kedy nie. Máte po­cit, že mu dokážete všetko odpustiť. Objektom obdi­vu je nielen medzi ženami, akceptujú ho aj kolegovia v práci, a všeličo sa mu prepečie. Je to dieťa Šťasteny. Stále hľadá nové vzrušenie. Má mimoriadne vysoké nároky, a preto jeho vzťahy netrvajú dlho. Dokonca dokáže pripra­viť večeru, všetkému dať krásne napätie, jednoducho vychutnáva svoju obeť ako správny poľovník. Ale veľmi sa naňho nespolie­hajte.

Od latinského slova „sagitta“- šíp, ktorý je piktografom Strelca. Namierený je do výšin. Odtiaľ nákazlivý optimizmus, aj keď niekedy strieľajú dlho vedľa. Dôležitý je výsledok. Ďalším, výstižným symbolom znamenia, je Kentaur. Mytologický tvor, napoly človek a napoly zviera. 

Jupiter je symbol jednoty tela a duše. 

Zaujíma vás, aký bude rok 2023 pre Strelcov? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Horoskop 2023.