Strelec

Strelec znamenie zverokruhu

horoskop-strelec

23. 11. - 21. 12.

Vo zverokruhu je Strelec ojedinelé duálne, ľudsko-zvieracie znamenie. Strelec je deviate znamenie západného zverokruhu.

Znamenie Strelca predstavuje mužský premenlivý ohnivý intelektuálny princíp túžiaci po prežití a vyniknutí. Strelci sú si vedomí svojej sily a s ochotou čelia výzvam. Narodili sa v ohnivom znamení, a preto môžu rýchlo vzplanúť. Ich povaha neumožňuje, aby neustávali, keď sa im niečo nepáči, a ich vášne sa ľahko prejavujú. Zároveň však majú schopnosť rýchlo zabudnúť na príčinu zlosťu, keď tá vyprchá.

Vládca znamenia Jupiter ovplyvňuje všetko v ich živote. Strelci sú neustále v pohybe, cítia ľudskú túžbu, ale zároveň sa neboja prehry a peniaze nie sú ich hlavným cieľom. Žoviálnosť je ich útočným a obranným šípom. Ich hlbokým túžením je nájsť pravdivé božstvo v živote a plne si ho užiť.

V detstve je Strelec mimoriadne životaschopný a hravý. Rýchlo sa učí stáť a chodiť, prekonáva bariéry s ľahkosťou. Rodičia majú však výzvu zvládnuť ich nadmernú zvedavosť a túžbu poznať odpovede na všetky otázky. Strelci majú potrebu rozvíjať svoje možnosti na duševnej úrovni, s veľkým intelektuálnym záujmom a fantáziou.

Strelci by mali dbať na to, aby sa starali aj o svoje fyzické telo, pretože ich mentálna expanzívnosť môže ovplyvniť ich celkový zdravotný stav. Šport a pohyb sú pre nich dôležité, aby udržali vitalitu a zabránili únave. Neustála túžba Strelcov po objavovaní a poznávaní môže mať vplyv na ich fyzické telo, a preto je dôležité, aby si uvedomovali aj potreby svojho tela.

Od latinského slova „sagitta“- šíp, ktorý je piktografom Strelca. Namierený je do výšin. Odtiaľ nákazlivý optimizmus, aj keď niekedy strieľajú dlho vedľa. Dôležitý je výsledok. Ďalším, výstižným symbolom znamenia, je Kentaur. Mytologický tvor, napoly človek a napoly zviera. 

Jupiter je symbol jednoty tela a duše. 

Žena Strelec je dynamická. Kde sa zjaví, tam sa niečo deje. Často si kúpi menšie šaty, aby znovu musela držať diétu a schudla.

Táto ženamá srd­ce na jazyku, neznáša klamstvá, intrigy, je otvorená a nerobí tajnosti. Rada diskutuje, hlavne so ženami. Ctí si priateľstvo, ak si niekoho obľúbi, tak celým srd­com, a je spoľahlivá. Niekedy sa jej zmocní krátka de­presia a myslí si, že z danej situácie niet východiska, pokiaľ ju niekto nevyvedie z bludného kruhu.

Žena Strelec sa rýchlo vie zaľúbiť, ale aj rýchlo rozčarovať. Potrebuje u muža pekný úsmev a aby bol vtipnýMi­luje zmenu a vzrušenie. Hrá sa s láskou, aj keď jej ci­ty sú opravdivé, nie hrané. Muža tak poblázni, že ten ani nevie, o čo jej vlastne ide. Často však stúpi vedľa, lebo sa dá obalamutiť rečami.

Jej slabosťou je ľahkovážnosť. Vie sa s ľuďmi rozprávať otvorene, úprimne a je praktická. Platí pre ňu len to, čo sama zažije na vlastnej koži.

Muža Strelca nemôžete prehliadnuť. Je šarmantný, vtipný a máte pocit, že takého muža ste už dávno ne­poznali.

Ak stretne zaujímavú ženu, srší vtipom, krú­ti sa okolo nej, aby si získal jej pozornosť. Je absolút­ny lovec, nikto sa mu nevyrovná. Pritom inštinktívne cíti, kedy si môže niečo dovoliť a kedy nie. Máte po­cit, že mu dokážete všetko odpustiť. Objektom obdi­vu je nielen medzi ženami, akceptujú ho aj kolegovia v práci, a všeličo sa mu prepečie. Je to dieťa Šťasteny. Stále hľadá nové vzrušenie. Má mimoriadne vysoké nároky, a preto jeho vzťahy netrvajú dlho. Dokonca dokáže pripra­viť večeru, všetkému dať krásne napätie, jednoducho vychutnáva svoju obeť ako správny poľovník. Ale veľmi sa naňho nespolie­hajte.