Vodnár

Vodnár znamenie zverokruhu

horoskop-vodnar

21.1. - 19.2.

Vodnár je jedenáste znamenie západného zverokruhu.

Znamenie Vodnár je vzdušná znamenie. Ty si zakladajú na komunikácii, takže si vyberajú také povolania a životný štýl, pri ktorých sú/budú v kontakte s ľuďmi, prípadne sa budú často pohybovať z miesta na miesto. Potrebujú v živote rôznorodosť, mnohostranné záujmy, rozlič­né miesta a rôznych ľudí, ktorých môžu navštevovať.

Zrejme trávia na telefóne viac času, ako je zdravé pre ich bankový účet, ale je to spôsob, akým sa udrží pri duševnom zdraví, tak čo tam po peniazoch! Majú bystrú myseľ a často jasne vidí riešenie problémov iných ľudí, hoci sú podstatne menej schopní riešiť svo­je vlastné.

Vodnári sa vyznačujú stabilnou povahou. Práve tato stabilná povaha spôsobuje to, že dosť dl­ho hľadajú toho správneho partnera, správnu prácu, alebo správne miesto pre život. Ale ak ho raz nájdu, tak sa potom drží svojej voľby. Niekedy lipnú na veciach aj vtedy, keď by sa ich už mali vzdať. To im môže z dlhodobého hľadiska spôsobovať bolesť. Vodnári sú dôslední a vždy dokončí, čo začali.

Žena Vodnár miluje všetko, čo život urobí šťastnejším a krajším. K tomu patria kvety, rovnako ako módne oblečenie alebo pekné topánky, aj keď si po celý život kupuje relatívne ten istý štýl. Rada navštívi saunu, má rada masáž nôh. Často ju chytá nákupná horúčka. Ak jej to niekto vyčíta, počúva jedným uchom dnu, druhým von. Ani celoživotné poznámky rodičov alebo partnerov ju nezmenia.

Neopustí nič, čo sa jej zdá dôležité! Má dosť energie, množstvo nápadov, je zvedavá a stále v akcii. Žena Vodnár je často technický typ alebo aj knihovníčka a večer musí ísť do divadla alebo do kina. Je komunikatívna, aj keď okruh jej priateľov nemusí byť široký, a ak sa s niekým rozíde, hneď má poruke náhradu. Nie každý z jej okolia má tento typ, lietajú­ci v oblakoch, rád. Je inteligentná a ťažko čitateľná. Je zvedavá na všetky novinky a vie hodiny predisku­tovať. Veľa ľudí pokladá ženu vo znamení Vodnár za namyslenú a zahľadenú do seba, ale kto ju pozná, vie, že je tolerantná a veľ­korysá.

Zaujíma sa o tých, čo sú v núdzi, a je ochotná pre nich aj niečo zorganizovať. Aj keď nie je úspešná, nikdy ju to neodradí od nových pokusov niečo do­siahnuť. Veď ťažkosti sú na to, aby sa prekonávali. Má vzťah ku všetkému, čo vonia tajomstvom. Jej veľká túžba po láske a priateľstve je celoživotná. Obklopí sa ľuďmi, na ktorých je spoľahnutie – keď sa nemôže spoľahnúť na seba. Partner musí mať humor a nesmie ju však obmedzovať. Voľnosť a ešte raz voľnosť je devízou ženy vo znamení Vodnár.

Muž Vodnár je pohotový, inteligentný, má rád pekné veci. Nadväzuje známosti a dokáže viesť dlhé rozhovory. Problémy iných rád analyzuje a pomoc tým, čo ju potrebujú, je preňho prvoradá.

Pô­sobí chladne, v skutočnosti je to človek plný citu. Cíti vibrácie okolia a vie, čo niekto myslí skutočne, alebo čo len hrá. V ľuďoch sa vyzná. Muž Vodnár sa často stáva umel­com slova. Má veľa známych, ale menej priateľov. To súvisí s jeho túžbou po nezávis­losti. Ak by mal niečo zmeniť proti svojej vôli, radšej sa obráti a zmizne. Ženy, ktoré si chcú Vodnára za kaž­dú cenu udržať, to majú ťažké. K ženám sa zo začiat­ku správa rezervovane a čaká na iniciatívu ženy, a tej musí dôverovať, to je preňho základom vzťahu. Zamiluje sa rýchlo, ale ťažko sa rozhoduje pre pevný vzťah. Rád sa ďalej ob­zerá okolo seba v nádeji, že nájde lepšiu ženu. S po­tešením obdarúva a rozhadzuje peniaze. Muž Vodnár je potreba držať na uzde! Rád flirtuje, ale je verný. Nudiť sa s ním iste ne­budete. Rozhod­ne ho nezaujíma len telo ženy, ale aj jej duševný svet a názory. Často je taký, o akom ženy snívajú – jemný, plný fantázie, s citom v rukách.

U muža Vodnára je dobré mať na pamäti, že ho nelze  úplne spútať, jinak vás neopustí.

Znamenie Vodnár značne mätie laikov, pretože jeho sym­bol, muž s vodou, prípadne vo vode, ich automaticky vedie k presvedčeniu, že je to znamenie vodného živlu. Pravda však je, že je to znamenie vzdušné, a voda je tentoraz iba symbolom vedomosti a múdrosti. Jedna z vlastností vzduchu je aj schopnosť niesť oblaky, rezer­voáre vody. Pre ľudí dvadsiateho storočia je to zároveň aj strašidelné znamenie, pretože žijeme v atómovom ve­ku. Urán ako prvok sa takisto spája práve so zname­ním Vodnára.

Planéta Urán sa správa veľmi odlišne od všetkých ostatných planét slnečnej sústavy. Jej póly sú oriento­vané východne a západne, a preto aj rotuje v inom smere ako ostatné planéty. Preto sa astrológovia do­mnievajú, že reprezentuje nevyspytateľné správanie a excentrickosť. Pred jeho objavením vládol tomuto znameniu Saturn.

Zaujíma vás, aký bude rok 2023 pre Vodnárov? Dopraje im konštelácia hviezd pozitívne obdobie? Odpovede nájdete na blogu Homéry Horoskop 2023.