Váhy

Váhy znamenie zverokruhu

horoskop-vahy

24.9. - 23.10.

Váhy sú siedme znamenie západného zverokruhu.

Vzdušné znamenia, ako sú Váhy, stavajú svoj život na komunikácii a spoločenskom kontakte. Vyberajú si povolania a životný štýl, kde môžu byť v kontakte s ľuďmi a často sa pohybujú z miesta na miesto. Pre nich je dôležitá rôznorodosť, mnohostranné záujmy, a radi navštevujú rozličné miesta a stretávajú sa s rôznymi ľuďmi. I keď trávia na telefóne viac času, než je zdravé pre ich bankový účet, považujú to za spôsob, ako udržať svoje duševné zdravie.

Váhy majú bystrú myseľ a s jasnosťou vidia riešenia problémov iných ľudí, hoci môžu byť menej schopné riešiť svoje vlastné problémy. Ako kardinálne znamenie majú určitý stupeň egocentrizmu, čo znamená, že je ťažké ich presvedčiť, aby robili niečo, čo naozaj nechcú. Prichádzajú s veľkými myšlienkami, ale nie vždy sú schopné ich naplniť. Ľahko preberajú zodpovednosť a starajú sa o slabších, ale ak sa ich pokúsite držať nakrátko, rýchlo sa vzopru.

Žena, ktorá miluje luxus, drahý parfum, peknú bižutériu.

Jej planétou je Venuša a z toho sa odvíja aj jej vzťah k životu. Žena Váhy vie, ako zapôsobiť, aj keď navonok pôsobí chladne. Ak má ísť do spoločnosti, vydrží dlho pred zrkadlom, lebo musí vyzerať perfektne. Niekedy už deň vopred rozmýšľa, čo si oblečie. Žena v znamení Váhy nie je pedantná len čo sa týka zovňajšku, aj jej byt je čistý a uprataný. Poriadok je pol života, je jej heslom. Netoleruje chyby a neporiadok okolia.

Niekedy má, bohužiaľ, tendenciu použiť iných na to, aby dosiahla svoj cieľ. Hneď vycíti, kto jej môže byť nápomocný. Je schopná aj dlhoročný vzťah ukončiť z večera do rána, ak už nie je pre ňu zaujímavý. Ale veľakrát dokáže vydržať s partnerom, aj keď ho už nemá rada. Žena Váhy chce byť predovšetkým obdivovaná. Neznáša mužov s veľkým bruchom – len keby bol dotyčný veľmi draho a elegantne oblečený.

Vždy docieli to, po čom túži. Je to pekná, inteligentná žena, ktorá potrebuje mať pocit, že ju niekto ochraňuje, pričom všetko má pod kontrolou. Nikdy sa jej nepýtajte, kedy už bude konečne s niečím hotová, ale radšej ju pochváľte, ako dobre vyzerá. Často má vedúce postavenie v zamestnaní.

Rímska bohyňa lásky a romantiky, ktorá sa tradične spája aj s luxusom, hojnosťou jedla, pitia, milovania a s bujarým veselím.

Básnik Manilius už v prvom storočí písal verše o Váhach. Vraj deň a noc si merajú sily na Váhach, najprv sú chvíľu v rovnováhe, potom však zvíťazí noc. Zachytával večný princíp striedania svetla a tmy. Váhy zjavne niečo vážia a merajú, preto ich často možno nájsť v podobných profesiách, ako aj v oblasti práva. Váhy sú povestné dôkladným zvažovaním všetkých pre a proti skôr, ako sa pre niečo rozhodnú.

Úsmevu muža vo znamenie Váhy sa dá ťažko odolať.

Nie je to však typ, ktorý by hneď zaútočil. Je ostýchavý, čo ho robí ešte príťažlivejším. Ak vezmete iniciatívu do vlastných rúk, zistíte, aký je šarmantný a vtipný. Je skôr štíhly, športový typ. Muž Váhy má rád spoločnosť, hoci na prvý pohľad pôsobí smutne, ale ak sa uvoľní, stane sa stredobodom pozornosti.

Harmónia a rovnováha sú pre neho najdôležitejšie veci. No život je často iný a to ho trápi. Pri hádkach je skôr diplomatický, bližšia mu je úloha sprostredkovateľa. Má zmysel pre spravodlivosť. Nevie však presvedčivo argumentovať, preto sa radšej pomerí a pristúpi na kompromis. Ak to neurobí, musí ísť o krivdu, ktorú už neunesie. Sám sa nevie rozhodnúť, ale často zasahuje do sporov iných. Kdesi hlboko v ňom sa odohráva večný boj: áno alebo nie.

V živote často prepasie veľa vecí. Muž Váhy má rád elegantné, dobre oblečené ženy. Rýchlo sa zaľúbi, ale nie si je tým istý. Veľmi často sa urazí, častejšie ako muži v iných znameniach. Ak ho raz raníte, neodpúšťa. Tichá voda brehy myje. V láske je zdržanlivý, ale keď ho dokážete poblázniť, ostych zmizne. Muž Váhy je skôr jemný a citlivý. Môžete s ním prežiť rok a aj tak ho nespoznáte. Často sníva o láske k dvom ženám.